Медичні відходи

+38 (067) 323 6788

+38 (067) 323 6788

Медичні відходи утворюються в результаті надання медичної допомоги пацієнтам в лікувально-профілактичних або інших медичних установах, під час досліджень, певних заходів і медичної діяльності в цілому

1Утилізація медичних відходів

Згідно з Директивою Всесвітньої організації охорони здоров'я - «Базельська угода з охорони навколишнього середовища від забруднення небезпечними відходами», Женева, 2001 р. - медичні відходи відносяться до класу небезпечних і токсичних відходів.

До клінічних відходів відносять:

• пластикові шприци з голками, крапельниці,
• потенційно інфіковані відходи: білизна, матеріали й інструменти, забруднені виділеннями,
• відходи інфекційних відділень,
• відходи лабораторій,
• біоорганічні відходи
• відходи, що виникають під час використання фармацевтичних препаратів і лікарських засобів (наприклад, ліки з простроченим терміном придатності).

Клінічні відходи становлять реальну епідеміологічну та екологічну загрозу. У всьому світі відомі мільйони випадків зараження небезпечними інфекційними захворюваннями, які виникли після контакту з неправильно утилізованими або зовсім не утилізованими медичними відходами.
Якщо постійно накопичувати відходи або неправильно їх утилізувати, то медичні відходи можуть стати причиною виникнення епідемії інфекційних захворювань. При цьому забрудненню можуть піддатися вода, грунт, повітря, продукти побуту та харчування. Тому зберігання та утилізація медичних відходів в Україні має величезне значення.

Лабораторні відходи є шкідливими для людського організму та навколишнього середовища, до того ж вони можуть бути причиною виникнення багатьох захворювань.

Персонал лікувально-оздоровчих установ зобов'язаний правильно сортувати медичні відходи, планувати заходи щодо утилізації, а найголовніше - вчасно звертатися до професіоналів.

Також, ми пропонуємо послуги з утилізації ветеринарних відходів, які утворюються у ветеринарних клініках, на м'ясокомбінатах, птахофермах.

Дотримання всіх правил і норм дозволяє нам не наражати на небезпеку довкілля та здоров'я людей.